dieta reklama internet zabawa hobby dzieci          dieta reklama internet zabawa hobby dzieci

poniedziałek, 23 stycznia 2012

Kurier rowerowy - ciekawe informacje


Kurier rowerowy 

– osoba rozwożąca przesyłki pocztowe na rowerze. Kurierzy pracują najczęściej w dużych miastach (metropoliach), gdzie w ścisłym centrum rower jest zwykle najszybszym środkiem transportu. Firmy kurierskie zatrudniają kurierów rowerowych, ponieważ rowery mogą poruszać się w korkach ulicznych szybciej od samochodów, jak również motocykli. Zadaniem kuriera jest jak najszybsze bezpośrednie przewiezienie przesyłki od nadawcy do odbiorcy.


 

 

Warunki pracy

Swoją pracę kurier wykonuje niezależnie od warunków atmosferycznych. Na skutek szybkiej jazdy w ruchu ulicznym praca kuriera jest wysoce ryzykowna. Nie ma on zazwyczaj stałej godzinnej stawki, pensja zależy od ilości przewiezionych paczek. Większość firm wyznacza maksymalny czas dowozu jednej paczki, w którym kurierzy muszą się zmieścić. 

Sprzęt

Większość kurierów używa do pracy rowerów szosowych lub górskich, jednak często jest to tzw. ostre koło. Do przewożenia przesyłek kurierzy używają wodoodpornych plecaków z rolowanym zamknięciem, specjalnie wyprofilowanych, z odblaskami po bokach. Używane są również torby na ramię, które umożliwiają wyjmowanie przesyłek za pomocą jednego ruchu ręką (bez zdejmowania z pleców). Ważnym elementem wyposażenia jest także zapięcie rowerowe. Popularne są stalowe łańcuchy o dużych ogniwach zapinane na kłódkę, a także zapięcia typu U-lock.

 

 

 ZawodyW swoich miastach kurierzy organizują wyścigi w ruchu ulicznym (ang. alleycat). Od roku 1993 odbywają się Mistrzostwa Świata Kurierów Rowerowych (ang. The Cycle Messenger World Championships).


Zapraszamy do zapisania się na nasz newsletter

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz